Dış Cephe Kaplama Mantolama Fiyatları

Dış Cephe Kaplama Mantolama Fiyatları; Mantolama Isı yalıtım levhalarının yapıların duvar, kolon, kiriş ve tavan yüzeylerine dışarıdan yapıştırılıp, dübellenip, sıvanması ve boyanmasıdır.(EPS, XPS, Taşyünü) Mantolama, binaların dış cepheleri için uygulanan ısı yalıtım sistemine verilen isimdir. Mantolama binaların ısıtma ve soğutma maliyetlerini azaltır, mantolama izolasyon sağlar ve ısı transferinden ve termal gerilmelerden kaynaklanan küf, rutubet, duvarlardaki çatlama ve dökülmeleri önleyerek bakım ve onarım maliyetini düşürür. Dış cephe yalıtımı için Türkiye’de son yıllarda uygulanmaya başlanan Mantolama işlemi Avrupa ülkelerinde standartlarla tescillenmiş ve enerji tasarrufu amaçlı olarak uzun yıllardır kullanılmaktadır. Mantolama dış cephe yalıtım sistemleri sayesinde yapılarda korozyon problemi yaşanmaz, iyi bir mantolama binanın ömrünün uzamasını sağlar. Mantolama bina cephesindeki duvar, kolon ve kirişleri su ve rutubetten koruyarak binanın ömrünü uzatır.

Binalarımızda ısınmak ve serinlemek amacıyla kullandığımız kalorifer, kombi, klima ve buna benzer cihazların kullandıkları enerji, mantolama uygulaması ile yüzde 50 oranında azalabilmektedir. Şayet binaların çatı ve temeli için de ısı yalıtımı sistemi yapılmış ise bu oran yüzde 60 lara kadar çıkabilmektedir. Mantolama yapılarda en önemli ısı kaybı yaratan kiriş ve kolonları da içerir. Binaların dış cepheleri ve bina duvarlarının tamamını kaplamadıktan sonra mantolama sisteminden verim alınamaz.

Mantolama sisteminin en önemli özelliği hiçbir aralık kalmayacak şekilde binanın dışarıdan ısı yalıtım levhaları ile tamamen kaplanmasıdır. Mantolama sistemi uygulanırken, kirişler, kolonlar, pencere merkezleri, duvarlar, çıkma altları dahil olmak üzere bir bütün olarak düşünülüp uygulamaya geçilmelidir. Mantolama yapılırken söve kullanılabilir. Söve nedir: Söve binanızın dış cephesine uygulanan ve yalıtım özelliğine sahip , eps ve xps strafor malzemesinden yapılan üzeri reçine ile kaplanan değişik renklere boyanabilen, çok çeşitli modellerde bir dekorasyon ve Cephe Aksesuar malzemesidir. Mantolama Sistemleri için piyasada Baumit, Capatect Dalmaçyalı, Polisan Enerji, Blue Safe Mavi Kale, Dow, Marshall Thermos, Akçalı Wagner, Knauf Marmorit, Stroton Isı Yalıtım Sistemi, Weber Terratherm – Manto, VitrA Therm Dış Cephe Isı Yalıtım Sistemleri gibi hazır markalar ve sistemler mevcuttur.

Mantolama Uygulaması, Özellikleri ve Isı Yalıtımı
Mantolama yapılırken kolonlar, kirişler, duvarlar, pencere merkezleri, çıkma altları bir bütün olarak mantolanmalı ve yapının tamamı koruma altına alınmalıdır. Mantolamanın Avantajları Mantolama Isıtma ve soğutma giderlerinde % 50’ye varan tasarruf sağlar. Mantolama Sağlıklı ve nefes alan bir dış cephe sunar. Mantolama uygulamasında yeni binalarda veya yenilenen ısıtma tesisatları daha düşük kapasiteli kurulabileceğinden ilk yatırım maliyeti düşük olur. Mantolama daha az yakıt tüketimi sayesinde hava kirliliğinin önlenmesine katkı sağlar. Rutubetsiz ve konforlu bir mekan mantolama ile sağlanır. Duvar iç sıcaklığının, oda sıcaklığına yakın olması sayesinde Mantolama hava hareketini ortadan kaldırır, Mantolama yüzey bozulması, sıva ve boya dökülmelerini engeller. Mantolama bina ömrünü uzatır. Mantolama Isı yalıtım levhaları sık sık yenilenme gerektirmez. Bina ömrü boyunca ısı yalıtım değerini korur. Mantolama, eski veya yeni her türlü yapılarda ilave bir önlem almadan rahatlıkla kullanılabilir. Bina dış kabuğu sıcak tarafta kalacağından bakım ve onarım masrafları azalır. Eski binaların yüzeyindeki uygulamalar binaya yeni bir görünüm verir. Mantolama binayı dışarıdan komple sardığı için ısı kaçaklarını önler. Mantolama rutubetsiz, homojen ısı dağılımına sahip konforlu yaşam koşulları sağlar.

Anahtar Kelimeler : ataşehir dış cephe mantolama, bina ısı yalıtım firmaları, bina ısı yalıtım şirketleri, bina ısı yalıtım ustaları, çekmeköy dış cephe mantolama, dış cephe çeşitleri, dış cephe firmaları, dış cephe fiyatları, Dış Cephe Kaplama Mantolama Fiyatları, dış cephe modelleri, dış cephe şirketleri, dış cephe ustaları, kadıköy dış cephe mantolama, maltepe dış cephe mantolama, mantolama çeşitleri, mantolama firmaları, mantolama fiyatları, mantolama modelleri, mantolama şirketleri, mantolama ustaları, sancaktepe dış cephe mantolama, ümraniye dış cephe mantolama, üsküdar dış cephe mantolama