Kartonpiyer Modelleri Fiyatları

Kartonpiyer alçı ile iplik liflerinin ve suyun bir arada karıştırılarak elde edilen malzemenin kalıplara dökülerek kurumasının ardından çıkarılan ürüne kartonpiyer denir.

Kartonpiyer, suyla karıştırılıp hamur haline getirilen kağıdın önce tutkal, sonra üstübeçle karıştırılmasıyla elde edilen bir malzeme. Bu malzeme önceden hazırlanan kalıplara (ki, eskiden her biri birer sanat eseri değerinde idi) dökülür ve kuruduktan sonra yapıların tavanlarına ya da duvarlarına monte edilir.

Kartonpiyer dekorasyon amaçlı ve yapılarda uygulamada ortaya çıkan bazı eksiklikleri izole etmede çok yaygın olarak kullanılan bir yapı malzemesidir. Ucuz işgücüne sahip olan Türkiye‘de alçı kartonpiyer çok kullanılmakla beraber, her geçen gün alçısız kartonpiyer (polistren) ürünlerinin kullanım oranında çok hızlı artış yaşanmaktadır. Sektörde yaklaşık 100-120 bin kişi istihdam edilmektedir.

Evinizin daha şık ve güzel görünmesini mi istiyorsunuz? O halde Zeki İnşaatı aramanız yeterli

Anahtar Kelimeler: ataşehir kartonpiyer fiyat, çekmeköy kartoniyer fiyat, kadıköy kartonpiyer fiyat, kartonpiyer çeşitleri, kartonpiyer modelleri, Kartonpiyer Modelleri Fiyatları, kartonpiyer satan yerler, kartonpiyer ustası, kartonpiyer yapan firmalar, kartonpiyer yapan şirketler, maltepe kartonpiyer fiyat, sancaktepe kartonpiyer fiyat, ümraniye kartonpiyer fiyat, üsküdar kartonpiyer fiyat