Alçıpan Niş Modelleri Fiyatları

Niş, duvara monte edilebilen profiller ve üzerine kapatılabilecek olan alçıdan oluşturulmuş paneller vasıtasıyla yaratılan bir duvar dekorasyonu stilidir. Panel bölümleri kapatılan kısmın dışında kalan boşlukları dilediğiniz şekilde dekoratif olarak kullanabilmenizi sağlar. Niş duvar dekorasyonu yapılacağı zaman spot ışıklar ile bu stili desteklerseniz daha estetik bir dekorasyon stili ortaya çıkartmış olursunuz.

Son yıllarda giderek daha fazla ilgi görmeye başlayan niş dekorasyon stilleri, odaların daha tasarruflu bir şekilde kullanılmasını da sağlıyor. İstediğiniz renge boyayabileceğiniz iç duvar kısımları aynı zamanda mozaiklerle de süsleyebileceğiniz esnekliği sizlere sağlar. Dilediğiniz şekilde süsleyebileceğiniz bu bölümleri televizyon ünitesi olarak da kullanabilirsiniz. Bu durum sizi evinizdeki mobilya kalabalığından da kurtarır. Kitaplık, raf, şömine veya vitrin olarak değerlendirebileceğiniz nişler ferah ve modern bir havayı evinizin dekorasyonuna katar.

Niş avantajları ve uygulama şekli
Niş dekorasyonundan yararlandığınız zaman televizyon ünitesi, şömine, raf, vitrin ve kitaplık gibi benzeri amaçlar ile kullanabileceğiniz ek bölgeler elde etmiş olursunuz. Mekanda alan tasarrufu sağlamak aynı zamanda küçük mekanlara sahip ve hayal ettiği dekorasyonu gerçeğe çevirmek isteyenler için de büyük bir avantaj sağlar. Duvarda kalan boşlukları istediğiniz gibi kullanıyor olmanız, dekorasyon stilinizi uygularken daha özgür olmanızı sağlar. Aksesuarlarınızı, ufak eşyalarınızı ya da kitaplarınızı sergileyebileceğiniz nişler sayesinde kişisel zevklerinizi de dışarıya başarılı bir biçimde yansıtabilirsiniz.

Niş dekorasyonu uygulamak istiyorsanız ilk önce niş için bir planlama yapmalı ve kağıt üzerine bir çizim yapmanız gerekebilir. Çizim ve plan işleminden sonra ise duvara silinebilir kalem vasıtasıyla örnek çizimler yapabilirsiniz. Son haline getirdiğiniz bu planı daha sonra uygulamaya başlayabilirsiniz. Nişin meydana getirilebilmesi için galvaniz profiller kullanılmalıdır. Dayanıklı, esnek ve kolay uygulanabilir olan galvaniz malzemeler profiller için uygundur. Montaj için profillerin niş ile ölçüleri arasında bağ kurulması ve ona uygun olarak kesilmesi gerekebilir. Bu işlemleri yapabilmek için profesyonel yardım almanız da gerekebilir. Niş dekorasyonu kendi başınıza yapabileceğiniz kadar kolay bir dekorasyon stili değildir.

Bu işlemler sonrasında kesilmiş olan profillerin montajı için matkaba ihtiyaç duyulur. Uygun ölçülerdeki dübeller takıldıktan sonra profil duvar üzerine monte edilir. Alçı levhalar ise ikinci aşamada ortaya çıkar. Profile uygun şekilde kesilen levhalar, özel vidalar ile profillere sabitlenir. Nişlerde ışıklandırma kullanmak istiyorsanız ihtiyaç duyulacak olan öğeleri montaj esnasında da niş içerisine yerleştirmeyi deneyebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler : alçı çeşitleri, alçı fiyatları, alçı modelleri, alçıpan niş çeşitleri, alçıpan niş fiyatları, alçıpan niş modelleri, alçıpan niş modelleri fiyatları, alçıpan tv ünitesi, asma tavan alçıpan, kartonpiyer tv ünitesi